Reklama

Zabytkowy Gurewicz walczy o międzynarodową nagrodę Simon Architecture

01.02.2023 22:23
425 wyświetleń
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Dawny Pensjonat Abrama Gurewicza w Otwocku zmienił się w prawdziwą perełkę nie tylko w świecie architektury. Po renowacji największy świdermajer w Europie dostał drugie życie. Teraz biały zabytkowy śmidermajer jest jednym ze zgłoszonych projektów z 34 krajów świata, które konkurują o prestiżową nagrodę. Historia drewnianego świdermajera przy ul. Armii Krajowej w Otwocku sięga 1906 roku, kiedy to Abram Gurewicz, wraz z synem Szymonem, stworzyli Gurewiczankę – skromną willę, która z biegiem lat rozrastała się, aż w 1921 roku osiągnęła rozmiar widoczny dzisiaj. Pensjonat Abrama Gurewicza finalnie miał powierzchnię 2,7 tys. m2 i przez wiele lat nosił miano największego drewnianego obiektu w Europie. – Na ówczesne czasy był to niezwykle nowoczesny i luksusowy budynek: posiadał elektryczność, bieżącą wodę i kanalizację, centralne ogrzewanie, czy linię telefoniczną z Warszawą – opisuje Nowy Gurewicz, który zmodernizował zabytkowy świdermajer.
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama