Ulica Andriollego jest jedną z najdłuższych dróg przecinających Otwock. Prowadzi od centrum miasta przez różne ważne miejsca, takie jak cmentarz parafialny. Drogą można dojechać do Anielina, bazy edukacyjnej oraz do rezerwatu Na Torfach, który cieszy się dużą popularnością jako miejsce rekreacji – w rezerwacie znajduje się jeziorko oraz ścieżka dydaktyczna Łabędzi Szlak, która kończy się niewielkim pomostem z punktem widokowym.
Ulicą Andriollego (od ul. Narutowicza) można dojechać m.in. do leśniczówki, Domu Pomocy Społecznej dla seniorów oraz ośrodka leczenia uzależnień dla młodzieży. Ulicą Andriollego można dojechać także do Medycznej Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Otwocku, gdzie kształci się kilkuset uczniów.
Droga jest od lat w fatalnym stanie
Ten odcinek ulicy Andriollego znajduje się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i pomimo że jest na obrzeżach miasta, to cieszy się dużą popularnością wśród spacerowiczów, rowerzystów oraz kierowców osobowych samochodów. Czasami można tam również spotkać kierowców ciężarówek, którzy wybierają tę trasę jako skrót. Dlatego droga asfaltowa jest od lat w fatalnym stanie i przypomina ser szwajcarski. Niedługo ma to się zmienić.
Przetarg i cztery oferty
We wrześniu Urząd Miasta Otwock ogłosił przetarg na modernizację odcinka ulicy Andriollego od ulicy Narutowicza do ulicy Hrabiego (Anielin), w ramach zadania pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu w mieście Otwock poprzez przebudowę istotnych odcinków dróg gminnych, tj. ul. Andriollego, ul. Radosnej, ul. Podmiejskiej oraz ul. Polnej". Do przetargu przystąpiło cztery przedsiębiorstwa. Miasto przewidziało na modernizację tego odcinka drogi 800 tys. złotych, jednak oferty przedstawione przez te firmy znacząco przekroczyły to założenie.
Najniższą ofertę, wynoszącą ponad 1,5 mln zł, złożyła firma Tomiraf z Woli Karczewskiej, która już wcześniej wygrała wiele przetargów dotyczących prac drogowych (wybudowała m.in. rondo na Hożej). Podobną kwotę (ponad 1,5 mln zł) złożyło konsorcjum Specbruk z Gliny. Natomiast kolejna firma – przedsiębiorstwo JTM Construction z Karczewa zaoferowało wykonanie inwestycji za około 2 mln złotych, natomiast firma TIT BRUK z powiatu grójeckiego zaproponowała cenę w wysokości około 2,3 mln złotych. Wkrótce ratusz w Otwocku wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród tych przedstawionych.
Wykonawca wytnie drzewa?
Wykonawca będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie przebudowy drogi oraz m.in. za dostosowanie kolidujących elementów sieci uzbrojenia, zarówno tych napowietrznych, nadziemnych, jak i podziemnych, wraz z regulacją urządzeń znajdujących się w pasie drogowym. W razie potrzeby zostanie przeprowadzona wycinka drzew, a także przeprowadzone zostaną cięcia pielęgnacyjne drzew i krzewów, włącznie z ich częściowym usunięciem z obszaru pasa drogowego. Ponadto wykonawca zajmie się rekultywacją przyległego terenu, w tym humusowaniem i posiewem trawy.
Napisz komentarz
Komentarze