Niedawno zakończyła się modernizacja dwukilometrowego odcinka ul. Warszawskiej oraz ul. Jana Pawła II w Otwocku w kierunku Świdra. Na odcinku od ronda na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Kościelnej, aż do ul. Majowej w Świdrze powstała m.in. asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa, zostały doświetlenie przejścia dla pieszych, a także zmodernizowano sieć elektroenergetyczną. Teraz władze powiatu planują modernizację ul. Warszawskiej w stronę Sródborowa.
Co powstanie w ramach zadania?
W połowie grudnia otwocki starosta, Krzysztof Szczegielniak, oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Paweł Grzybowski, podpisali umowę na rozbudowę ul. Warszawskiej. – W ramach prac planowana jest rozbudowa ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Kościelną do wysokości tunelu drogowego w ul. Żeromskiego – informuje starostwo powiatowe. I wyjaśnia, że w ramach inwestycji planuje się budowę ścieżki pieszo-rowerowej, zjazdów indywidualnych i grupowych, poboczy, miejsc postojowych, przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerów.
Będzie nowe odwodnienie?
Dodatkowo, w ramach inwestycji przewidziano wykonanie systemu odwodnienia drogi, który zapewni efektywny spływ wód opadowych i roztopowych z nawierzchni jezdni. Ponadto planowana jest przebudowa sieci teletechnicznej oraz elektroenergetycznej, która koliduje z budową infrastruktury drogowej.
Kiedy inwestycja się rozpocznie?
Realizacja tej inwestycji, o wartości ponad 2 mln zł, jest możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu. Prace będą prowadzone przez inną firmę niż, ta, która w żółwim tempie modernizowała ul. Warszawską i ul. Jana Pawła II w kierunku Świdra. Odcinek w stronę Śródborowa przebuduje firma Tomiraf z Woli Karczewskiej – ten wykonawca wygrał wiele przetargów ogłaszanych przez samorządy w powiecie otwockim. Wybudował m.in. ronda na ul. Hożej (inwestycja otwockiego ratusza), a obecnie modernizacje skrzyżowanie na ul. Karczewskiej, Batorego i Matejki. Modernizacja ul. Warszawskiej rozpocznie się na wiosnę.
Nowe drzewa wzdłuż torów
– W listopadzie wykonaliśmy nowe nasadzenia, aż 307 drzew w pasach zieleni ul. Warszawskiej oraz ul. Kościuszki. – informuje prezydent Otwocka, Jarosław Margielski. I dodaje, że wybrano rodzime, nieinwazyjne gatunki dostosowane do warunków terenowych i siedliskowych, takie jak sosna, wiśnia o pokroju kolumnowym, śliwa wiśniowa oraz leszczyna w formie piennej. – Dodatkowo, w ramach tego zadania, przeprowadzono pielęgnację pomnika przyrody – sosny przy ul. Grunwaldzkiej – podkreśla. I dodaje, że choć przy obecnej aurze drzewa nie prezentują się spektakularnie, to wiosną ilość nowej zieleni z pewnością będzie cieszyć oko.
Napisz komentarz
Komentarze