Przypomnijmy, że ul. Trzaskowskich, która prowadzi na stadion i nad jezioro, była w fatalnym stanie. Obecnie trwa remont rzeczonej drogi, a w jego ramach powstać ma zupełnie nowy odcinek, który połączy drogę na stadion z ul. Kusocińskiego i ul. Częstochowską. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2023 roku.
– Inwestycja jest w trakcie. Prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem, termin wykonania inwestycji nie jest zagrożony. Zakończenie inwestycji przyniesie mieszkańcom Gminy Karczew wiele ulepszeń i udogodnień. Chciałbym zaznaczyć, że obecnie jedyna droga do stadionu miejskiego oraz terenu rekreacyjnego prowadzi ulicą Karczówek, co przyczynia się do zwiększenia ruchu w centrum miasta. Ulica Trzaskowskich była wyeksploatowana na przestrzeni lat i nadawała się do kompleksowego remontu. Droga do Moczydła była utwardzana doraźnie (a drogą tą uczęszcza codziennie kilkaset osób na same treningi). Jedynym słusznym rozwiązaniem było przebudowanie tego obszaru, co zakładało już od dawna obowiązujące studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W celu realizacji tego zadania oraz rozwiązania problemów komunikacyjnych pozyskaliśmy dofinansowanie niemalże 5,5 mln złotych. W ramach tej inwestycji zostanie wybudowane ok. 700 mb drogi do stadionu miejskiego oraz Moczydła wraz z pełną infrastrukturą (tj. kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociągi, teletechnika, oświetlenie), ścieżka rowerowa, ciąg pieszy, oświetlenie, miejsca parkingowe przy stadionie miejskim i przy Moczydle, zostanie nasadzona duża ilość zieleni – wylicza burmistrz Karczewa, Michał Rudzki.
Kiedy planowane jest zakończenie remontu?
– Zgodnie z zapisami umowy jest to 4 października 2024 r. Z tego miejsca chciałbym podkreślić, że jest to termin, w którym inwestycje musi zostać odebrana przez wszelkie podmioty. Fizycznie prace zakończą się wcześniej – podkreśla burmistrz.
Remonty dróg oznaczają dla mieszkańców przede wszystkim utrudnienia. Jak jest w przypadku modernizacji drogi na stadion?
– Tak jak w przypadku każdej inwestycji mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z pracami ziemnymi. Warto podkreślić, że jest to jedyna drogi do obiektu sportowego, na którym trenuje ok. 300 dzieci, a prace wykonywane są pod ciągłym ruchem. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom i użytkownikom drogi za cierpliwość i wyrozumiałość. Wspólnie z Wykonawcą prac planujemy tak pracę, żeby jak najmniej przeszkadzały użytkownikom tego terenu – podsumował Michał Rudzki.
Łączny koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł. Na to zadanie gmina otrzymała ponad 5,2 mln zł dofinansowania z rządowego programu.
Napisz komentarz
Komentarze