Akcja ta ma na celu nie tylko zmniejszenie liczby wypadków, ale przede wszystkim zwiększenie świadomości wśród kierowców o poważnych konsekwencjach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
Funkcjonariusze w ramach działań będą przeprowadzać wzmożone kontrole trzeźwości, dążąc do zbadania jak największej liczby kierujących, szczególnie w miejscach, gdzie ryzyko wypadków jest podwyższone. Policja przypomina, że każda osoba, która zasiada za kierownicą, musi być przygotowana na możliwą kontrolę i zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na niej za bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze mają prawo wymagać badania trzeźwości, a w sytuacjach wypadków, gdzie występują osoby poszkodowane, przeprowadzenie takiego badania staje się obowiązkowe.
Akcja „Trzeźwy Kierowca 2024” to także okazja do przypomnienia, że decyzja o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu może mieć druzgocące skutki – zarówno prawne, jak i osobiste. Kierowcy, którzy zdecydują się na złamanie przepisów i zasiądą za kółkiem po spożyciu alkoholu, muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi, utratą prawa jazdy, a nawet karą pozbawienia wolności w przypadku poważnych naruszeń. Dodatkowo ich działania mogą prowadzić do tragedii, które na zawsze zmienią życie ich oraz innych uczestników ruchu.
Policja zachęca wszystkich kierowców do odpowiedzialności i apeluje o bezwzględne przestrzeganie zasad trzeźwości za kierownicą. Każdy, kto wsiada za kierownicę, ma nie tylko obowiązek wobec przepisów prawa, ale także moralny obowiązek zadbania o bezpieczeństwo innych. Akcja „Trzeźwy Kierowca 2024” to kolejny krok ku bezpieczniejszym drogom, w którym szczególny nacisk kładzie się na odpowiedzialne decyzje kierujących, wspierając działania na rzecz minimalizacji zagrożeń na drogach i ochrony zdrowia oraz życia wszystkich użytkowników dróg.
Pamiętajmy, że uprawniony organ może przeprowadzić badanie trzeźwości W TOKU KONTROLI RUCHU DROGOWEGO, a więc ZAWSZE!
Napisz komentarz
Komentarze