Otwock po raz kolejny znalazł się na mapie sukcesów w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci ujawnili laboratorium, w którym produkowano jeden z najbardziej niebezpiecznych narkotyków syntetycznych – mefedron.
Zatrzymanie na ulicy Majowej
Policyjna akcja rozpoczęła się od zatrzymania 48-letniego mieszkańca Otwocka na ul. Majowej. Mężczyzna poruszał się Mercedesem, w którym mundurowi znaleźli marihuanę i amfetaminę. Badanie narkotestem wykazało obecność amfetaminy, metamfetaminy i marihuany w organizmie zatrzymanego. Jednak to był dopiero początek odkryć.
Laboratorium ukryte na posesji
Podczas przeszukania domu 48-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki, ale prawdziwy przełom nastąpił w pomieszczeniach gospodarczych na tyłach posesji. To właśnie tam odkryto w pełni funkcjonujące laboratorium, w którym produkowano mefedron oraz inne substancje psychoaktywne. Policjanci zabezpieczyli 140 litrów 4-metylopropiofenolu – kluczowego składnika do wytwarzania „białej śmierci” – oraz znaczną ilość gotowego produktu.
Kolejny cios w narkotykowy biznes
To już trzecie laboratorium narkotykowe zlikwidowane przez otwockich policjantów w tym roku. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu i pracy operacyjnej funkcjonariusze nie tylko ujawniają miejsca produkcji, ale również sukcesywnie analizują odpady poprodukcyjne, by wyznaczać kolejne cele. W tym przypadku ich działania doprowadziły do aresztowania podejrzanego oraz zabezpieczenia substancji, które mogły trafić na czarny rynek.
Skutki społeczne „białej śmierci”
Mefedron, jako jeden z najgroźniejszych narkotyków syntetycznych, pozostawia trwałe ślady w organizmie i prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych i społecznych. Chemicznie modyfikowane składniki tych substancji czynią je wyjątkowo trudnymi do kontrolowania i jeszcze bardziej niebezpiecznymi dla użytkowników.
Surowe konsekwencje dla 48-latka
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku zatrzymany 48-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grożą mu surowe konsekwencje – nawet do 20 lat pozbawienia wolności – za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie i wytwarzanie znacznych ilości narkotyków.
Policjanci z Otwocka po raz kolejny pokazali, że ich determinacja i profesjonalizm skutecznie utrudniają życie przestępcom. Walka z narkotykami trwa, a każdy sukces przybliża społeczność do bezpieczniejszego środowiska.
Czytaj również:
Napisz komentarz
Komentarze