Policjanci z otwockiej komendy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, w 2024 roku zlikwidowali trzy nielegalne laboratoria w powiecie otwockim, gdzie produkowano narkotyki.
Nalot w Otwocku
W listopadzie 2024 roku policjanci zatrzymali 48-letniego kierowcę mercedesa na ulicy Majowej w Otwocku. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania budynku i pomieszczeń gospodarczych na posesji 48-latka, mundurowi odkryli laboratorium, gdzie produkowano mefedron. Policjanci zabezpieczyli m.in. ponad 100 gramów różnych narkotyków,140 litrów płynnych substancji chemicznych, oraz różne substancje do wytwarzania mefedronu.
Duża fabryka narkotyków w Józefowie
Jedna z prężnie działających fabryk narkotyków znajdowała się w Józefowie. – Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli dużą, profesjonalną linię produkcyjną, wyposażoną w nowoczesny sprzęt do produkcji narkotyków. Magazyn był podzielony na pomieszczenia, w których przeprowadzano kolejne etapy produkcji, poczynając od magazynu na prekursory, poprzez mieszalnię z reaktorem, aż po suszarnię, w której krystalizował się gotowy produkt – wyjaśnia podkomisarz Patryk Domarecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Wtedy mundurowi zabezpieczyli ponad 66 kg mefedronu, duże ilości substancji wykorzystywanych do produkcji narkotyków oraz specjalistyczny sprzęt. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 2 mln zł. – Zatrzymany 63-latek trafił do aresztu – mówi podkomisarz Domarecki. I dodaje, że na miejscu pracowali śledczy, w tym technik kryminalistyki, który zabezpieczył m.in. materiał DNA. Otwoccy dochodzeniowcy wraz z kryminalnymi dalej pracowali nad sprawą.
Ślady DNA
Mundurowi wpadli na kolejny trop mężczyzny, który był związany z narkobiznesem. – Kryminalni zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego na terenie Marek – podkreśla podkomisarz Patryk Domarecki. – Policjanci ustalili, że kolejny mężczyzna podejrzany w sprawie, odsiaduje wyrok 3 lat pozbawienia wolności, za paserstwo oraz niestosowanie się do zakazów sądowych – wyjaśnia policjant. I dodaje, że biegły z zakresu badań genetycznych dopasował zabezpieczony w miejscu linii produkcyjnej materiał genetyczny, do profili DNA pobranych od obu zatrzymanych mężczyzn.
Otwocki prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla obu podejrzanych. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku, i mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)


.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze