W powiecie otwockim są dwa komisariaty. Jeden jest w Józefowie, który obejmuje gminę Wiązownę. Natomiast drugi jest w Karczewie, który poza Karczewem obejmuje kilka gmin: Celestynów, Kołbiel, Sobienie Jeziory.
Kilka dni temu policja poinformowała, że policyjne komisariaty w Karczewie i Józefowie będą zamknięte w nocy. – Komisariaty będą przyjmowali interesantów w godz. 7-22. W pilnych przypadkach można kontaktować się przez całą dobę z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod nr tel. 47 72 41 900 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – informuje otwocka komenda policji. I podkreśla, że służby patrolowe będą działały jak dotychczas i zapewniały bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu otwockiego.
Posterunek policji w Wiązownie jest otwarty w godz. 7-22. Natomiast posterunki w gminach: Kołbiel, Sobienie Jeziory, Celestynów przyjmują interesantów w godz. 8-21. Dlaczego komisariaty są zamknięte w nocy? Okazuje się, że w imię oszczędności policja zamyka na noc niektóre podwarszawskie komisariaty. Wielu policjantów odchodzi ze służby, głównie z powodu przejścia na emeryturę. Niektórzy funkcjonariusze odchodzą po 15 czy 25 latach, zdarzają się też tacy, którzy przepracowali 35 lat w policji.
– W związku z dużym zainteresowaniem dziennikarzy związanym z ograniczeniem godzin służby dyżurnej w niektórych komisariatach na terenie powiatów garnizonu stołecznego, chcę podkreślić, że wpływ na podjęcie takiej decyzji ma kilka czynników – informuje nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. – Po pierwsze, naszym priorytetem jest zapewnienie jak największej ilości służb patrolowych. Ograniczając służbę dyżurną w poszczególnych komisariatach do godz. 20 lub 22, policjanci będą bliżej społeczeństwa, co niewątpliwie ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców poszczególnych gmin. Po ograniczeniu godzin służby komisariatów mieszkańcy zgodnie z właściwością miejscową będą mogli składać zawiadomienia w Komendach Powiatowych Policji – wyjaśnia rzecznik prasowy komendy stołecznej policji.
I dodaje: – Po drugie, analiza ilości zgłoszeń napływających do komisariatów w godzinach nocnych pokazała, że w tym czasie służba dyżurna odnotowywała jedynie kilkanaście zgłoszeń rocznie, dlatego przesunięcie służby dyżurnej do patrolowej jest jak najbardziej zasadne. W podobnym trybie od lat funkcjonują komisariaty np. w Nadarzynie, Jaktorowie czy Milanówku – wyjaśnia nadkom. Sylwester Marczak. I zaznacza, że decyzja o ograniczeniu godzin służby dyżurnej jest tymczasowa.
Napisz komentarz
Komentarze