Klub Sportów Walki Bushi z siedzibą w Otwocku jest jednym z największych klubów karate kyokushin w Polsce i zrzesza ponad 300 zawodników. Słowo „bushi” w języku japońskim oznacza wojownika, który nie boi się codziennych wyzwań i pokonuje własne słabości. W gronie osób trenujących w klubie jest wielu utalentowanych karateków, którzy regularnie zajmują czołowe miejsca na różnych zawodach. Sam początek maja pokazał, że reprezentanci Bushi są w wysokiej formie.
– KSW Bushi – Klub Szczęśliwych Wojowników. Siła i humor – napisał przed wylotem na Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate WKB w Barcelonie shihan Paweł Juszczyk, założyciel klubu.
Na turnieju w Sabadell (część zespołu miejskiego Barcelony) uśmiechu otwockim karatekom z pewnością nie brakowało, a to głównie za sprawą wysokich rezultatów, które odnieśli. Łączny bilans zespołu: 6 złotych medali, 1 srebro i 1 brąz.
We wszystkich kategoriach wiekowych zawodnicy rywalizowali w tzw. japońskich przepisach kyokushin, które umożliwiają stosowanie pełnej siły wszystkich kopnięć i uderzeń, bez ochraniaczy tułowia. KSW Bushi reprezentowało 14 karateków. Mistrzami Europy WKB zostali: Szymon Olpiński (seniorzy), Natalia Dudek (kategoria 14-15 lat), Wiktoria Arinina (kategoria 16-17 lat), Błażej Polak (kategoria 12-13 lat), Patryk Kowala (kategoria 14-15 lat) i Jan Lewon (kategoria 14-15 lat). Tytuł wicemistrza Europy WKB wywalczył Antoni Parda (kategoria 14-15 lat), a na trzecim stopniu podium stanęła Julia Skarbek (kategoria 14-15 lat).
W turnieju wzięło udział 491 zawodników z 23 krajów. Po raz drugi w historii Mistrzostw Europy WKB pierwsze miejsce zajęła Polska, druga była Ukraina, a trzecia Hiszpania.
Tydzień później KSW Bushi przywiozło worek medali z VII Turnieju Silesia Cup 2023 (około 300 zawodników z 29 klubów z Polski) rozgrywanego w Legnicy. Osiemnastoosobowa ekipa karateków zdobyła 7 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy świetnych wyników!
Napisz komentarz
Komentarze