Jeszcze tylko do 30.09 potrwają zapisy na kierunki medyczne i te, z zakresu nauk o zdrowiu. Podobnie jak w latach ubiegłych zainteresowanie jest ogromne.
W nowy rok akademicki wchodzimy z wyjątkowym pakietem nowości i udogodnień dla naszych studentów. - mówi prof. Waldemar Dębski, rektor WUMed. Znacząco zmodernizowaliśmy bazę dydaktyczną. Studenci w ramach zajęć skorzystają z naszego własnego Centrum Symulacji Medycznej, wyposażonego w system wirtualnej rzeczywistości VR. CSM składa się z pracowni umiejętności pielęgniarskich, sali porodowej i opieki położniczej, pracowni symulacji z zakresu BLS - Basic Life Support – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne, ALS - Advanced Life Support – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Przyszli medycy ćwiczą w warunkach zbliżonych do realnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie fantomów pacjenta i wysokiej klasy sprzętu medycznego, na podstawie wystandaryzowanych scenariuszy - dodaje rektor Dębski.
Jak podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed, Centrum Symulacji Medycznej będzie na bieżąco wzbogacane o kolejne, potrzebne do dydaktyki medycznej trenażery. Kolejnym etapem rozwoju tych szczególnych pracowni jest adaptacja
i dobudowanie kolejnych pomieszczeń, m.in. pracowni umiejętności chirurgicznych oraz szpitalnego oddziału ratunkowego z symulatorem karetki oraz salą intensywnej opieki medycznej.
WUMed to najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce. Prowadzi studia licencjackie
i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, elektroradiologia, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne a także studia licencjackie pomostowe na kierunku pielęgniarstwo
i położnictwo. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Prof. Waldemar Dębski zachęca tych, którzy do ostatniej chwili wahają się z wyborem swojej przyszłej drogi – Szczególnie polecam – Elektroradiologię. Jesteśmy jedną z nielicznych uczelni w Polsce prowadzących ten kierunek, jedyną niepubliczną w woj. Mazowieckim. Celem jego utworzenia było wykształcenie nowej kadry dla potrzeb szeroko pojętej diagnostyki obrazowej, elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. To bardzo ciekawy, wszechstronny medyczny kierunek i pewna praca w przyszłości. - podkreśla prof. Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Od tego roku akademickiego studenci WUMed mogą korzystać z programu Karta Erasmus+.
Program ten umożliwia nam m.in. wymianę studentów - wyjazdy na studia i praktyki do partnerskich uczelni i firm w krajach europejskich - zaznacza prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed.
O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy m.in. przyznane uczelni już po raz trzeci, prestiżowe wyróżnienie dla jej Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych - Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”.
W 2024 r. WUMed wyróżniono także Złotym Laurem Pracodawców, za dynamiczny rozwój uczelni wyższej wyróżniającej się innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami dydaktycznymi przygotowującymi absolwentów do potrzeb współczesnego rynku pracy i pracodawców.
Więcej na www.wumed.edu.pl
Napisz komentarz
Komentarze