Alkoholowy zespół abstynencyjny – na czym polega?
Alkoholowy zespół abstynencyjny to stan zaburzeń psychicznych i somatycznych, wywołany przez nagłe zmniejszenie ilości przyjmowanego do organizmu alkoholu, czy też jego całkowite odstawienie. O jego przebiegu możesz dowiedzieć się więcej na stronie https://medjol.pl/. Jaki jest powód jego występowania? Napoje wyskokowe, a w szczególności zawarty w nich etanol, wpływają na ośrodkowy układ nerwowy (OUN), hamując jego aktywność. Organizm przyzwyczaja się do stałej obecności etanolu, dlatego też, gdy alkoholu nie ma we krwi albo występuje w niewielkim stężeniu, chory odczuwa przykre objawy. W zależności od stadium choroby alkoholowej, przebieg może być różny - w przypadku łagodniejszej wersji, objawy nie będą stanowiły zagrożenia dla życia, jednak jeżeli zespół wystąpi, zawsze warto zasięgnąć pomocy w specjalistycznym ośrodku, takim jak np. https://medjol.pl/prywatny-osrodek-uzaleznien-otwock.
Detoks alkoholowy – kiedy powinno udać się na odtruwanie?
Detoks alkoholowy polega na oczyszczeniu organizmu uzależnionego z toksyn poalkoholowych. To najbardziej skuteczny sposób na przerwanie ciągu alkoholowego, jednak w rzeczywistości detoksykacja to znacznie bardziej złożony proces, dlatego też najlepiej dokonywać tego pod okiem wykwalifikowanej kadry terapeutycznej, którą znajdziesz w ośrodku MedJol (https://medjol.pl/detoks/alkoholowy). Chory, trafiając pod opiekę specjalistów, podlega szczegółowym badaniom, uzupełniane są również witaminy i minerały. Jest to pierwszy etap leczenia alkoholizmu, dlatego też każdy, kto cierpi na uzależnienie od napojów wyskokowych, powinien zgłosić się na detoksykację.
Należy pamiętać o tym, że alkoholizm jest zaburzeniem - chorobą, będącą rezultatem zachodzących w organizmie procesów, na który osoby uzależnione nie mają wpływu. Nadmierne spożycie alkoholu nie jest ich wyborem, a wewnętrznym przymusem. Dlatego też niezwykle ważne jest niepoddawanie chorych ocenie i wspieranie na każdym kroku terapii.
Napisz komentarz
Komentarze