Nabór trwa od 4 do 22 marca 2024 roku.
– Udział w programie wymaga likwidacji starego źródła ciepła lub trwałego jego wyłączenia z użytkowania i zainstalowania nowego, bardziej ekologicznego pieca – czytamy na stronie urzędu.
Dotację można uzyskać na przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej i wymianę ogrzewania na pompy ciepła, kotły gazowe, kotły olejowe lub kotły na paliwo stałe spełniające normy „ekoprojektu”.
Oprócz tego Gmina Otwock informuje, że dodatkowo i równocześnie można ubiegać się o dofinansowanie z dotacji z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Wnioski są przyjmowane przez cały rok, a przy urzędzie miasta działa punkt informacyjno-konsultacyjny, w którym prowadzona jest pomoc w wypełnieniu wniosku. Jednak to nie wszystkie ułatwienia dla chętnych.
– Od 1 lutego 2023 r. jest dostępny mobilny ekodoradca pod numerem telefonu 512-623-199 (w godz. 16-20), który nie tylko doradzi, jak uzyskać najwyższe dofinansowanie, ale również pomoże wypełnić wniosek o dotację, jak i wypłatę dotacji. W programie „Czyste Powietrze” można uzyskać dotację nie tylko na wymianę źródeł ciepła, ale również na termomodernizację, wymianę okien i drzwi, audyt energetyczny, docieplenie poddasza, wentylację mechaniczną oraz mikroinstalację fotowoltaiczną – czytamy w informacji.
Urząd przypomina też o możliwości odliczenia w zeznaniu podatkowym wydatków poniesionych m.in. na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację budynku.
Napisz komentarz
Komentarze